Jest nowoczesnym ośrodkiem, z doskonałą infrastrukturą i wyposażeniem, gdzie można spędzić czas nie tylko aktywnie ale po prostu miło, z pożytkiem dla kondycji fizycznej i zdrowia.

Obiekt CWFiS UŁ składa się z hali sportowej (o wymiarach 47 x 24 m i wysokości 12,5 m), pływalni oraz sal przeznaczonych do prowadzenia różnych zajęć sportowych, a także z bufetu (z którego rozciąga się wspaniały widok, zarówno na pływalnię, jak i na halę sportową).

Hala sportowa

• boiska do gier zespołowych (trzy sektory)
  • nagłośnienie i profesjonalna tablica informacyjna
  • pokoje dla trenerów, sale do odpraw przed i pomeczowych
  • 2 widownie na 200 miejsc

Pływalnia

• basen sportowy (6-torowy, o wymiarach 25 metrów na 16 metrów, głębokość od 180 do 220 cm, szerokości torów – 2,5 i 3 m)

Sale ćwiczeń

• wyposażone w szereg przyrządów a także wiele dodatkowych przyborów jak np.: piłki Body Ball, hantle, taśmy Thera Band, aty, stepy, piłki Fit-Ball i hantle, system nagłaśniający.

Studenci UŁ mogą korzystać z oferty Centrum w ramach zajęć wf-u a także dodatkowo, poza nimi. Przysługuje im zniżka.

Inne osoby mogą korzystać z oferty Centrum po wykupieniu karnetu (zniżka przysługuje pracownikom UŁ, dzieciom i młodzieży oraz emerytom) – cennik opłat.

Z obiektu i uruchomionych zajęć mogą korzystać również wszyscy posiadacze kart MULTISPORT (wydanych przez firmę Benefit Systems), kart FITPROFIT  (wydanych prze firmę VanityStyle), OK.SYSTEM oraz posiadacze Karty Absolwenta UŁ,  po wykupieniu karnetu.

W każdych zajęciach można skorzystać z opieki wykwalifikowanej kadry instruktorów Uniwersyteckich , którzy moga służyć Państwu swoja pomocą w charakterze prowadzących zajęcia lub jako sędziowie w przeprowadzonych przez Państwa zawodach.

Oferta Centrum obejmuje zajęcia prowadzone na PŁYWALNI, HALI SPORTOWEJ, SIŁOWNIACH etc.

Na PŁYWALNI korzystać można z basenu – 6 torowego, który zapewnia każdemu komfortowe i bezkolizyjne pływanie. Temperatura wody utrzymywana jest na poziomie 27 do 28 stopni Celsjusza. Pływalnia posiada w pełni zautomatyzowaną stację uzdatniania wody, której parametry odpowiadają standardom europejskim.

HALA SPORTOWA przystosowana jest, poprzez ruchome przesłony z siatki, do równoległego rozgrywania 3 meczy (np. piłki siatkowej czy koszykówki) oraz do rozgrywania zawodów w piłkę ręczną.Posiada nagłośnienie i profesjonalną tablicę informacyjną, umożliwiającą obserwowanie na bieżąco wyniku odbywanego spotkania. Zaplecze hali dostosowane jest do norm europejskich to tam znajdują się pokoje dla trenerów, sale do odpraw przed i pomeczowych. Hala posiada również dwie widownie – jedna, niewielka usytuowana jest na poziomie parkietu, druga, na poziomie galerii.
ZAJĘCIA Z:
  • NAUKI PŁYWANIA
  • DOSKONALENIA PŁYWANIA
  • SIATKÓWKI, KOSZYKÓWKI, PIŁKI RĘCZNEJ na hali sportowej
  • GIMNASTYKI ZDROWOTNEJ (odbywające się na sali która wyposażona jest w szereg przyrządów a także wiele dodatkowych przyborów jak: piłki Body Ball, hantle, taśmy Thera Band; w ramach zajęć proponujemy również ćwiczenia wzmacniające i rozciągające)
  • ĆWICZENIA MUZYCZNO-RUCHOWE różnorodne odmiany aerobiku: Dance Aerobik, Fat Burner („spalające tłuszcz”), Step, Step Body Sculpt, Body Ball, TBC , ABS (zajęcia odbywają się na w pełni profesjonalnej sali, posiadającej system nagłaśniający która również wyposażona jest w niezbędne akcesoria jak maty,stepy,piłki Fit-Ball i hantle).
  • JOGI w oparciu o metody: jogi akademickiej i Hatha-Jogi według B.K.S.Lyengara.
  • MODELOWANIA SYLWETKI na SIŁOWNI dla PAŃ i PANÓW.

KONTAKT:

Centrum Zarządzania Majątkiem